HABERLER > Pembe Hayat’ta Yeni Dönem Erkeklik Çalışmaları Başlıyor!
26 Ocak 2017

Pembe Hayat’ta Yeni Dönem Erkeklik Çalışmaları Başlıyor!

Erkeklik Çalışmaları; ilk etkinliği olan “Erkek Erkeğe Cinsellik&Toplumsal Erkeklik” atölyesi ile 25-26 Şubat’ta başlıyor.

 

Çoğu zaman eşcinsel ve biseksüel erkekler olarak toplumun genelinde olduğu gibi cinselliği çok az konuşuyor ve de bunu çok az alanda tartışmaya açıyoruz. Okullarda verilmeyen cinsellik ve cinsel sağlık eğitimi nedeniyle kulaktan dolma ve çoğu zaman yanlış bilgilerle kişisel tecrübelerimiz ışığında cinselliğimizi yaşıyor, farkına bile varmadan cinsel şiddet deneyimleri yaşıyor ya da yaşatıyoruz. 

Erkeklerle birlikte olan erkekler olarak birbirimizi yargılamadan dinleyerek cinsellik konusunda doğru bildiğimiz yanlışları ve erkeklere atfedilen toplumsal cinsiyet rollerinin cinselliğimizi nasıl etkilediğini/şekillendirdiğini konuşmaya başlıyoruz!

Şubat Ayında İki Atölye: “Erkek Erkeğe Cinsellik&Toplumsal Erkeklik” 

25 Şubat 2017 Cumartesi günü atölyemizin birinci kısmında*, bedenimizi daha iyi tanımak için erkek bedeni cinsellik anatomisi ve cinsel sağlık konularında bilgilendirici bir sunum ve çeşitli atölye oyunları yer alacaktır.

26 Şubat 2017 Pazar günü atölyemizin ikinci kısmında** ise toplumsal cinsiyetin cinselliğimizi nasıl etkilediği üzerine bir atölye oyunu ve erkek erkeğe ilişkilerde cinsel şiddet hakkında Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin katkılarıyla bir sunum gerçekleştirilecektir. 

Atölyelere kayıt için buradan katılımcı formunu doldurmanızı rica ederiz. Atölye program detayları katılımcılara daha sonradan bildirilecektir.

Mart-Nisan ve Mayıs Aylarında ise Sohbetler devam edecek!

Şubat ayında gerçekleştireceğimiz atölye dizisinden sonra Pembe Hayat’ta erkek-erkeğe cinsellik ve toplumsal erkeklik üzerine her ay düzenli olarak sohbetler şeklinde buluşmaya devam edeceğiz. Bu sohbetlerin tarihleri her ay yeniden duyurulacaktır.

*İlk atölye natrans(trans olmayan) eşcinsel ve biseksüel erkeklerin katılımına açıktır. 

**İkinci atölye natrans ve trans eşcinsel ve biseksüel erkeklerin katılımına açıktır.

Bilgi ve sorularınız için: erkeklikcalismalari@gmail.com