HABERLER > Manisa 7 Kuşak Araştırma Topluluğu, Kırmızı Şemsiye Seks İşçileri İnisiyatifi Genel Sekreteri Demet Yanardağ’ı ağırladı
31 Mart 2017

Manisa 7 Kuşak Araştırma Topluluğu, Kırmızı Şemsiye Seks İşçileri İnisiyatifi Genel Sekreteri Demet Yanardağ’ı ağırladı

Geçtiğimiz hafta kurulan Manisa 7 Kuşak Araştırma Topluluğu çalışmalarına başladı.

 

Eşitlikçi, ötekileştirmeyen ve özgürlükçü çalışmalar yapmayı hedefleyen Manisa 7 Kuşak Araştırma Topluluğu 29.03.2017 tarihinde Kırmızı Şemsiye Seks İşçileri İnisiyatifi Genel Sekreteri Demet Yanardağ’ı ağırladı.

 

Atölyede topluluk üyeleri ile Demet Yanardağ Transfobi karşıtlığı, Trans aktivizmi ve seks işçiliği üzerinde durdu.  Trans bireylerin ilk çağ medeniyetlerinden başlayıp günümüze kadar olan süreçte toplum içerisinde bulunduğu sınıflardan bahsederek sözlerine başlayan Yanardağ, günümüzde translar için bulunan imkanlardan ve kısıtlamalardan bahsetti. Trans misafirhanelerinin varlığına ve ihtiyacı olan bireyleri ağırlamaya açık olduğuna değinerek dayanışmanın her kesimdeki önemini belirten Yanardağ, bu gün trans dayanışması sayesinde cezaevindeki translar için de Dilek İnce giysi bankası’nın kurulduğundan bahsetti.

 

Transların karşılaştığı sıkça sorulan sorulara esprili bir yaklaşımda bulunan Yanardağ hem bilgilendirdi hem de atölyenin keyifli bir şekilde geçmesini sağladı. 7 kuşak topluluğu, bir çok derneğin desteği ile Manisa ilindeki LGBTİ bireylerinin artık yalnız olmadıklarını ve kendileri ile sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçilebileceğini belirtti.