HABERLER > Baharın Gelişiyle Pembe Hayat Kültür Merkezi Şenlendi!
4 Nisan 2017

Baharın Gelişiyle Pembe Hayat Kültür Merkezi Şenlendi!

Baharın gelişiyle Pembe Hayat Kültür Merkezi bu ay da dolu dolu… Atölyeler, eğitimler, sohbetler daha neler neler. Hadi bu heyecanlı programa göz atalım.

 

4-5 Nisan - Dilek İnce Giysi Banaksı Kargo Hazırlıyor

2014 yılından bu yana LGBT Mahpuslarla iletişimde olan Pembe Hayat Dilek İnce Giysi Bankası Nisan ayında Mahpus LGBTlere baharlık kargolar hazırlayacak.  Hazırlanan kargo Nisan’ın ilk haftası mahpuslara gönderilecek.

Dilek İnce Giysi Bankası’na bağış yapmak ve bilgi almak için;

demhat@pembehayat.org adresine mail atabilirisiniz.

 

9 Nisan -  Geçiş Sohbetleri

Her ayın ilk pazarı toplanıp geçiş sürecimizi konuştuğumuz sohbetler, bu ayın 2. Pazar günü gerçekleşecek. Her yerden dinlediğimiz, sürecimize bir çok uzmanın dahil olması dışında bu ay kendi kendimizi dinleyeceğiz. Toplantılarımız trans beyanı olan herkese açıktır.  Katılım için;

danisma@pembehayat.org mail atabilirsiniz.

 

13 Nisan - LGBTİ Hakları Atölyeleri 

Pembe Hayat ve Kaos GL derneklerinde stajyer olan Sosyal Hizmet Uzmanı adaylarıyla yaptığımız atölyeler kapsamında bu ay, Psikososyal Danışmanlık Çerçevesinde Vaka İncelemesi yapılacak. Atölye davetlilere açıktır. 

 

18-20-21 Nisan – Pembe Hayat Kampüslerde

Pembe Hayat olarak her ay davet edildiğimiz üniversiteler kuşağında bu ay TED ve Orta Doğu Teknik Üniversiteleri var. TED Üniversitesinin her yıl gerçekleştirdiği Yaşayan Kütüphane Etkinliğine bu yıl Pembe Hayat aktivistleri katılıyor. ODTÜ İletişim Topluluğun düzenlediği panele ise aktivistimiz Demhat Aksoy konuşmacı olarak katılacak.

 

23 Nisan – Erkeklik Atölyeleri: BDSM ve Fantezilerimiz


Pembe Hayat Erkeklik Çalışmaları Grubu olarak Nisan ayı sohbetimizin konusu: “BDSM* ve Fantezilerimiz”

BDSM deyince aklımıza neler geliyor, ne kadar bilgi sahibiyiz? Korkup, çekindiğimiz şeyler neler ya da tehlikeli olarak gördüğümüz nelerden aslında zevk alıyoruz? 

BDSM diye anılan cinselliğin ne olduğu ve ne olmadığını konuşacağımız sohbetimizde; BDSM’de hangi rollerin bulunduğu, hangi cinsel etkinlik ve eylemlerin bu başlığın altında sıralanabileceği, BDSM cinselliğinin olmazsa olmaz kuralları ve bu cinselliğe ilişkin dolaşımdaki kimi yanlış algıları düzeltmek üzerinden keyifli bir sohbet planlıyoruz. 

Hadi şimdi uslu bir katılımcı ol ve aklını, kalbini bedeninin sesine aç!


*BDSM, ortak rızaya dayalı sınırlama, yoğun duyusal uyarım ve fantezi iktidar rolleri oyununu içeren erotik uygulama ve ifadenin sürecidir.

Tüm önerileriniz, destek ve katkılarınız için: erkeklikcalismalari@gmail.com

Atölye trans ve natrans erkeklere açıktır.

 

29 Nisan – Açılma Toplantıları

İlk ayda kendimize açılma ile çıktığımız yolculukta ardından aile ve sosyal çevreye açılmayı konuştuk. Bu ay ise daha genel kapsamlı olarak ‘Kente Açılma’yı konuşacağız. LGBTİlerin toplumda yaşadıkları sorunlar ve açılma süreçlerinde kentin etkisi üzerine deneyim paylaşımları yapacağımız bu toplantı bütün LGBTİlere açık. Katılım için;

danisma@pembehayat.org

kkm@kaosgl.org

 

30 Nisan - Trans Erkek Buluşmaları

Ankara’da yaşayan Trans Erkeklerin bir araya gelerek sorunları konuşup tartıştığı bu buluşmalarda bu ay Türkiye Geneli Trans Erkek Buluşmasını örgütlemek için toplanıyoruz. Toplantılarımız trans erkek beyanı olan herkese açıktır. Katılım için;

danisma@pembehayat.org adresine mail atabilirsiniz.