HABERLER > 40. Maddenin Özneleri, 40. Maddeyi Tartışıyor
2 Ekim 2017

40. Maddenin Özneleri, 40. Maddeyi Tartışıyor

Anayasa Mahkemesi transların geçiş sürecini kapsayan Madde-40’ı tartışma kararı almıştı. Bu maddenin tartışması özneleriyle yapılmasını düşünen Pembe Hayat Geçiş Sohbetleri Ekibi ilk etkinliklerini Madde-40’a ayırdı.

 

 

Geçtiğimiz yıldan bu yana her ay düzenli olarak bir araya gelen translar Geçiş Sürecini, Geçiş Sohbetleri adını verdikleri atölyelerde konuşuyorlar. Bu yıl da devam etmesini planlayan ekip ilk olarak Anayasanın 40. maddesini konuşarak atölyelerine başlayacaklarını duyurdular. Geçen dönemde sağlık, hukuk, açılma, eğitim, çalışma hakkı, sosyal güvence gibi birçok konuyla bir arayan gelen translar bu yıl da birçok konu için bir araya geliyorlar.

İlk etkinliklerini Anayasa’nın 40. maddesine ayıran translar bu yasa için nasıl bir düzenleme istediklerini, bir sosyal medya kampanyasını nasıl örgütleyebileceklerini konuşacaklar. İlk etkinlikleri ekimin ilk pazarı (8 Ekim) olan Geçiş Sohbetleri düzenli olarak her ayın ilk pazarı bir araya geliyor. Sizde bu etkinliğe katılmak istiyorsanız iletişim bilgileri;

Mail: danisma@pembehayat.org

Tel: 0312 433 85 17 / 0532 462 17 05 ulaşabilirsiniz.

 

Etkinlik Link;

https://www.kisa.link/6dD5  tıklayınız.

 

Pembe Hayat