HABERLER > Pembe Hayat 9 Aylık Kondom Verilerini Açıkladı!
6 Ekim 2017

Pembe Hayat 9 Aylık Kondom Verilerini Açıkladı!

Pembe Hayat 2017 yılı Eylül ayına kadar yaklaşık 380 kişiye 83 bin kondom dağıttı.

 

Pembe Hayat Seks İşçileri İnisiyatifi kurulduğundan bu yana seks işçileri ile çalışmaktadır. Türkiye’nin birçok ilinde yaptığı kapasite geliştirme eğitimleri kapsamında trans seks işçileri ağını oluşturmaya çalıştırmaktadır. Pembe Hayat Seks İşçileri İnisiyatifi adı altında toplanan trans kadın seks işçileri ile birçok eylem yapmıştır.

Her yıl Pembe Hayat Seks İşçileri İnisiyatifi’nin düzenlemiş olduğu 3 Mart Dünya Seks İşçileri günü etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu etkinlikler trans kadın seks işçileri ile bir araya gelerek o yıl gündem olan konular çerçevesinde programlar düzenlenmektedir.

Ayrıca Pembe Hayat Seks İşçileri İnisiyatifi yılda en az iki defa olmak üzere ağın içinde bulunan trans kadın seks işçilerine cinsel sağlık atölyeleri, güvenli cinsellik vb. eğitimler düzenlenip verilmektedir.

Pembe Hayat kurulduğundan bu yana seks işçilerinin kondoma erişimi için kolaylıklar sağlamaya çalışmaktadır. 2012 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı’ndan temin edilen kondomlar trans seks işçilerine ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Kondom dağıtımı yapılırken bireylere yüz yüze kondom kullanımı ve güvenli seks konularında bilgilendirme yapılmaktadır. Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği verilerine göre;

      2017 yılı yaklaşık 380 kişiye 83 bin adet kondom dağıtılmıştır.

Siz de kondom temini için Pembe Hayat ofisini hafta içi 14.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

 

Haber / Demhat Aksoy