HABERLER > Öğrencilere Açık Atölye Dizisi Başlıyor
6 Ekim 2017

Öğrencilere Açık Atölye Dizisi Başlıyor

Geçtiğimiz dönem Pembe Hayat ve Kaos GL ortaklığında yürüttüğümüz Sosyal Hizmet Uzmanı stajyerlerine dönük eğitim çalışmaları bu yıl alanını genişleterek 4. Sınıf ‘Psikoloji, Sosyal Hizmet, Psikolojik Danışmalık ve Rehberlik, Sosyoloji’ öğrencilerine de açık olacaktır.

 

 

2016 yılı Ekim ayından itibaren Kaos GL ve Pembe Hayat derneklerine başvuran stajyerler için bir dizi eğitimler planlanmıştı. Bu eğitimlerin amacı Sosyal Hizmet Uzmanı adaylarına LGBTİ+ farkındalığı yaratmaktı. Geçtiğimiz dönem yaklaşık 12 Sosyal Hizmet Uzmanı Stajyerine LGBTİ+ Hareketi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Bu yıl tekrardan toplanan Pembe Hayat Etkinlik Grubu bu eğitimlerin Psikoloji, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinde lisans-yüksek lisans yapan ve son sınıf öğrencisi olan tüm öğrencilere açmaya karar verdi.

İlk etkinliği 12 Ekim Perşembe günü düzenlenecek olan Atölyeler Dizesinde bu ay LGBTİ+ Kavramlar konuşulacak. Perşembe günü saat 10.00’da başlayacak olan eğitimin ilk bölümü kavramları Demhat Aksoy anlatacak. İkinci bölümde ise katılımcıların sorularıyla atölye sona erecek.

Kayıt ile katılımcıların belli olacağı bu etkinliğe katılmak için iletişim bilgileri;

Mail: danisma@pembehayat.org

Telefon: 0312 433 85 17

Cep: 0532 462 17 05