HABERLER > Evren Savcı Çıkacak Kitabı İçin Verilen Bütçeyi Pembe Hayat’a Bağışladı.
8 Ocak 2018

Evren Savcı Çıkacak Kitabı İçin Verilen Bütçeyi Pembe Hayat’a Bağışladı.

Evren Savcı, kitap haline getirilen tezi için verilen bütçeyi Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği’ne bağışladığını açıkladı.

 

2008 yılında tezi için saha çalışmasına başlayan ve bu süreçte Pembe Hayat ile ilişkilenen Evren Savcı’nın tezi kitap olmaya hazırlanıyor. Duke Üniversitesi Yayınevi ile anlaşan Evren Savcı, kendisine kitap için verilen bütçeyi Pembe Hayat’a bağışladığını açıkladı.

Evren Savcı’nın bağış notu aşağıdadır:

“Sevgili Pembe Hayat çalışanları ve gönüllülerine;

2008 yazında saha çalışmasına başladığım, Türkiye’de LGBTİ politikalar ile ilgili doktora tezimi nihayet kitap haline getirme aşamasında Duke Üniversitesi Yayınevi ile bir anlaşma imzaladım. Akademik kitapların satışından akademisyenler olarak çok az bir şey kazanıyoruz. Ama bir imza bonusu olarak bana $1000 (yazı ile bin dolar) ödeniyor. Ben de bu kazancın tamamını hem araştırmalarıma çok faydası olmuş olan, hem de Türkiye için çok önemli, çok değerli, vazgeçilemez işler yapan Pembe Hayat’a bağışlıyorum.

 Bu bağışın hiçbir bağımlayıcı hükmü yoktur; dernek çalışan ve gönüllülerinin uygun gördüğü her türlü masraf veya proje için kullanılabilir. Bugüne kadarki duruşu, dirayeti, çalışmaları ile hepimizin zihnini açan Pembe Hayat’a küçükte olsa böyle bir yardımda bulunabildiğim için çok mutluyum. Bütün çalışmalarınızda başarılar diler, hepinizi tek tek öperim.”