HABERLER > Akışkan Sayfalar’ın İkinci Sayısı Çıkıyor!
8 Şubat 2018

Akışkan Sayfalar’ın İkinci Sayısı Çıkıyor!

Aralık ayında ilk sayısı çıkan Akışkan Sayfalar Dergisi, ikinci sayısını çıkarmaya hazırlanıyor.

 

Trans+ kişilere yer veren, kendilerini geliştirebilecekleri alanlar açmayı hedefleyen ve cinsiyetsiz mücadeleden bir şeyler bulunabileceğini söyleyen Akışkan Sayfalar, ikinci sayısını yayınlayacak.

“Kök” olarak belirlenen temalı bu sayıda, bizi neler beklediğini Akışkan Sayfalar’a sorduk:

“İlk sayısını iki kişi olarak başlattığımız Akışkan Sayfalar dergimizin ikinci sayısına 7 kişi olarak devam etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Temasını “Kök” olarak belirlediğimiz ve cinsiyet mücadelesinin, LGBT+ olmanın; eskiler, tarih, anılar, geçmiş gibi anahtar kavramlarla bağlantılı olarak anlatıldığı çalışmalara yer verdiğimiz bu sayıda okuyucuları bekleyen sürprizlerimiz var.

Bilindiği üzere 1969 Stonewall İsyanı günümüzde Onur Haftalarının da anısına düzenlendiği bir isyan olarak LGBT+ tarihinde eşsiz bir öneme sahiptir. Akışkan Sayfalar’ın bu sayısında 1969 Stonewall’unu yaşamış, aynı zamanda isyanın başladığı yer olan The Stonewall Inn çalışanı Tree ile bir röportaj gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra Boğaziçi, ODTÜ, Hacettepe gibi üniversitelerde akademik hayatlarına devam eden/mezun olan trans+ların göç, ruh sağlığı üzerine ve edebi yazıları bulunmakta. LGBT+lara yönelik nefret temelli ayrımcılıklara dair izleme ve raporlama çalışmaları; sinema üzerine yazılar ve çeviriler de ikinci sayıda yer alacak çalışmalar arasında.

Takipçilerimiz derginin Kök sayısının seslendirmelerine de ilk sayıda olduğu gibi Akışkan Sayfalar Youtube kanalımızdan ulaşabilir olacak. Trans+/Cinsiyetsiz’lere her basın metnimizde olduğu gibi çağrımızdır:

Seslendirmeler ve sonraki sayılarda derginin bir parçası olmak isteyen kişiler bizimle akiskan.sayfalar@gmail.com adresini kullanarak iletişime geçebilirler.

Sevgiyle

#birliktegüçlüyüz”

İlgili Haber:

Akışkan Sayfalar: “Bedenin Cinsiyetlendirilmesi Odak Noktamız Olmalı!”