HABERLER > 3 Mart Canlı Yayın Etkinlikleri Sona Erdi
7 Mart 2018

3 Mart Canlı Yayın Etkinlikleri Sona Erdi

Pembe Hayat’ın bu sene “Alternatifleri Üretiyoruz” şiarıyla gerçekleştirdiği 3 Mart canlı yayın etkinlikleri bugün sona erdi.

 

2008 yılından bu yana her sene 3 Mart Dünya Seks İşçileri Günü’nü atölye, panel, söyleşi ve film gösterimleri ile kutlayan Pembe Hayat, bu sene Ankara Valiliği’nin LGBTİ+ etkinliklerini yasaklaması üzerine canlı yayın etkinlikleri gerçekleştirdi.

Toplamda üç gün süren etkinliklerin ilk gününde, Av. Emrah Şahin ile trans kadın seks işçilerinin yaşadığı sorunlar, Madde 227’deki değişiklik, yeni yasa tasarısı, ev kapamalar, OHAL ve KHK’nın etkileri konuşuldu. Aynı zamanda Ankara Valiliği’nin yürütmesini durdurmasına dair hukuki süreç hakkında da bilgilendirme yapıldı.

Canlı yayın etkinliği linki için tıklayınız.

“Translar Anlatıyor” başlıklı ikinci günde ise, derneğimiz kurucu üyelerinden, hayvan hakları aktivisti Hüner Laf ve Yönetim Kurulu üyemiz Görkem Çakır ile, derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Derin Akıllı moderatörlüğünde deneyim aktarımı yapıldı. Caddede ve evde çalışan trans kadın seks işçilerinin yaşadığı sorunlar ve talepleri tartışıldı.

Canlı yayın etkinliği linki için tıklayınız.

3 Mart canlı yayın etkinliklerinin son gününde ise, Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Beste Acavit ve Yönetim Kurulu üyesi Canan Demir ile birlikte cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, bulaş yolları ve korunma yolları üzerine konuşuldu. Sunum sonrasında doğru bilinen yanlışlardan bahsedilirken, doğru kondom kullanımı da uygulamalı bir şekilde gösterildi.

Canlı yayın etkinliği linki için tıklayınız.