HABERLER > Seyhan Arman “En İyi Kadın Oyuncu” Ödülü Adayı
16 Nisan 2018

Seyhan Arman “En İyi Kadın Oyuncu” Ödülü Adayı

Bu yıl 6.sı düzenlenecek olan Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri adaylıkları açıklandı. Seyhan Arman, Küründen Kabare oyunu ile “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü adayı oldu.

 

16 Nisan Pazartesi günü KATS Sahne’de düzenlenen bir toplantı ile Yeni Tiyatro Dergisi 6. Emek ve Başarı Ödülleri adayları belli oldu. “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü adayları arasında bulunan Seyhan Arman, ödüle Küründen Kabare adlı tek kişilik oyunu ile aday oldu.

 

İlk trans kadın aday

 

Arman, Yeni Tiyatro Dergisi’nin düzenlediği Emek ve Başarı Ödülleri’ne aday olan ilk trans oyuncu oldu. Adaylığı üzerine açıklama yapan Arman, sinemada trans görünürlüğünün günden güne artmasının yanında tiyatroda da trans oyuncuların görünür olmasının umut verdiğini belirtti.

 

“En büyük ödülü seyircimden aldım.”

 

Yaptığı açıklama ile Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri jürisine teşekkür eden Arman, “Tiyatro dünyasından ödül almak veya aday olmak elbette önemli benim açımdan. Aslında bu yıl ödülün en büyüğünü seyirciden aldım ve hayatımdaki en iyi tiyatro sezonumu geçirdim. Ayrıca bu adaylığın hem ben, hem de tiyatro camiamız açısından bazı ilkleri barındırıyor olması da sevindirici.” dedi.

 

Kazananlar, 30 Nisan günü Yeni Tiyatro Dergisi tarafından düzenlenecek 6. Emek ve Başarı Ödülleri gecesinde açıklanacak.

 

 

İlgili Video: "Seyhan Arman Küründen Kabare"