HABERLER > Trans Defilesi Düzenlendi: “Bir aradayız”
14 Mayıs 2018

Trans Defilesi Düzenlendi: “Bir aradayız”

10 Mayıs Perşembe günü, bir eğlence mekanında Trans Defilesi düzenlendi. Geceye 500’e yakın kişi katıldı.

 

Taner Duman’ın düzenlediği, Çağla Akalın ve Gözde Bal’ın sunuculuğunu üstlendiği defilede, 30 model sahne aldı. Sahneye beyaz, bikini ve abiye olmak üzere 3 konseptle çıkan modeller taşıdıkları kıyafetleri tanıttı. Geceyi organize eden Taner Duman, Pembe Hayat’a yaptığı açıklamasında modellerin çok heyecanlı olduğunu, çok severek sahneye çıktıklarını ve böyle gecelerin devamının geleceğini belirtti.

 

Geçtiğimiz senelerde Öykü Ay tarafından düzenlenen defilelerin yardım amaçlı yapıldığını, ancak bu sene gerçekleştirilen defilenin tamamen eğlence için yapıldığını söyleyen Duman, “tek amacımız bir arada olmaktı. Geceye 500’e yakın kişi katıldı. 3 farklı konsept ile sahneye çıkan modellerimizin her biri çok heyecanlıydı. Gecenin bitmemesini istedi herkes, çok eğlendik.” diye kaydetti.

 

Geceye Taner Duman’ın daveti ile katılan sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci’nin katılımı hakkında konuşan Duman, diğer açık kimlikli sosyal medya fenomenlerinin de geceye katılması ya da en azından desteklediklerini söylemeleri gerektiğini belirtti.

 

2018 Trans Güzeli de sahnedeydi

Gerçekleştirilen gecede sahneye çıkan 30 modelin arasında 2018 Trans Güzellik Yarışması kazananı Naz Duru da sahnedeydi. Naz Duru, 17 Nisan Salı günü bir mekanda gerçekleştirilen Trans Güzellik Yarışması’nda birinci seçilmişti.

 

Nefret cinayeti kurbanı translar da anıldı

Gecede, “beyaz” konsepti ile modeller sahneye çıktıklarında, Sezen Aksu şarkıları eşliğinde nefret cinayetine kurban giden ve intihar eden transların fotoğrafları ellerindeydi. Hayatını yitiren transların anıldığı o anlarda, sloganlarla bir araladık vurgulandı.