HABERLER > HDP Milletvekili Adayları Trans Misafirhanesi’ni Ziyaret Etti
11 Haziran 2018

HDP Milletvekili Adayları Trans Misafirhanesi’ni Ziyaret Etti

HDP Milletvekili adayları Ahmet Şık, Şehriban Alkış, Tülay Korkutan ve Hasan Atik İstanbul’da bulunan Trans Misafirhanesi’ni ziyaret etti. Ardından Hevi LGBTİ Derneği’ni ziyaret ettiler.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili adayları Ahmet Şık, Şehriban Alkış, Tülay Korkutan ve Hasan Atik, geçtiğimiz günlerde Trans Misafirhanesi’ni ziyaret etti. Misafirhane’de kalan translarla sohbet edip bir arada bulunan Milletvekili adayları, ardından Hevi LGBTİ Derneği’ni ziyarete giderek orada Genç LGBTİ+ Derneği’nin hazırladığı “LGBTİ+ Hakları Taahhütnamesi”ni imzaladılar.

 

26 Milletvekili adayı taahhütnameyi imzaladı

Genç LGBTİ+ Derneği tarafından hazırlanan LGBTİ+ Hakları Taahhütnamesi, adayların Milletvekili seçilmesi halinde LGBTİ+ hak ve özgürlükleri için mücadele edeceklerine, ayrımcılık karşıtı bir mevzuat için çalışma yürüteceğine, ötekileştirici bir dil kullanmayacaklarına dair tüm LGBTİ+’lara dair söz verdiğini belirten bir sözleşmedir.

 

Mayıs ayının sonlarında İzmir’den HDP’li 21, CHP’li 1 Milletvekili adayı, hazırlanan taahhütnameyi imzalayarak LGBTİ+ hakları için mücadele edeceklerine söz vermişti. Milletvekilleri adayları adına konuşan Serpil Kemalbay ise sözleşmede bulunan tüm maddelere uyacaklarını ve mücadele edeceklerini belirtmişti.

 

Geçtiğimiz günlerde Trans Misafirhanesi’ni ziyaret eden dört Milletvekili adayı da taahhütnameyi imzalayarak mücadele edeceklerinin sözünü verdi. Bu sayede toplamda 26 Milletvekili adayı LGBTİ+ Hakları Taahhütnamesi’ni imzalamış oldu.

 

Milletvekili Adayları, LGBTİ+ hakları için mücadele edeceklerine dair söz vererek, birbirlerini Twitter’da etiketleyip mücadeleye davet ediyor.

 

LGBTİ+ Hakları Taahhütnamesi’ne ulaşmak ve Milletvekili adaylarına imzalatmak için tıklayınız.