HABERLER > 4. Mersin Onur Haftası Denizde Başladı!
9 Temmuz 2018

4. Mersin Onur Haftası Denizde Başladı!

Teması “Red” olan ve bu sene dördüncü kez kutlanan Mersin Onur Haftası, Onur Yüzüşü ile başladı.

 

 Bu sene dördüncüsü düzenlenen Mersin Onur Haftası, rengarenk bir programla dayatmalara karşı bir “red-ediş” ile bugün başladı. “Karada, havada, denizde ve her yerdeyiz” şiarıyla yola çıkan hafta, denizde başladı. “Onur Yüzüşü” etkinkiği kapsamında Mezitli’de denize giren katılımcılar, gökkuşağı bayraklarıyla “dünya yerinden oynar ibneler özgür olsa” sloganları ile yüzüyor.

 


         

Elif’i anlatıyor: “Gece”

22 Mart tarihinde, aile baskısına dayanamayarak intihar eden trans kadın Elif’in hikayesini mercek altına alan “Gece” isimli sergi de 4. Mersin Onur Haftası kapsamında bugün açılıyor. Ateş Alpar ve Raziye Köksal Kartal’ın çalışmalarının yer aldığı sergi hafta boyunca Ahmet Karabulak Sanat Atölyesi’nde ziyaretçilerini bekliyor olacak.

 

      

Mersin de şimdi rengarenk!

Bugün (9 Temmuz) itibariyle başlayan hafta, 14 Temmuz’da gerçekleştirilecek Onur Yürüyüşü ve ardından kapanış partisi ile son bulacak. Hafta kapsamında pek çok atölye, yarışma ve etkinlik gerçekleştirilecek. Pek çok şehirden katılan katılımcılar ile birlikte gerçekleştirilecek Yerel Örgütler Buluşması da hafta kapsamında yapılacak etkinliklerden.

 


4. Mersin Onur Haftası’na dair daha fazla bilgi için buraya tıklayarak haftanın Facebook sayfasına gidebilirsiniz.