HABERLER > İbrahim Eren: Siz Saptınız Değerlerinizden
6 Ağustos 2018

İbrahim Eren: Siz Saptınız Değerlerinizden

TRT Genel Müdürü geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Eurovision’a katılıp katılmayacağı hakkında açıklama yaptı ve 2014 Eurovision kazananı drag queen Conchita Wurst’ü hedef alarak "Aynı anda hem erkeğim hem kadınım diyen birini çocukların seyrettiği bir zamanda canlı yayımlayamam" dedi.

 

TRT Genel Müdürü Eren, “Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi”nde Türkiye’nin Eurovision Şarkı Yarışması’na katılıp katılmayacağı hakkında konuştu. “Şu anda katılmayı düşünmüyoruz” diye belirten Eren, Conchita Wurst’ü hedef gösterdi. 2014 yılında yarışmayı kazanan Wurst hakkında Avrupa Yayıncılar Birliği’ne “siz değerlerinizden saptınız” dediğini belirten Eren, şu açıklamaları yaptı:

 

“Aynı anda hem kadınım hem erkeğim diyen birini yayımlayamam”

"Şu anda katılmayı düşünmüyoruz. Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, ’Aynı anda hem erkeğim hem kadınım’ diyen birini saat 21.00’de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki.”

 

“Avrupa Yayıncılar Birliğine, Eurovision’la ilgili olarak ’Siz saptınız değerlerinizden.’ dedim. Bundan dolayı başka ülkeler de çıktı. Orada bir zihin karmaşası var. O düzelirse tekrar Eurovision’a gireriz."