Psikolojik Danışma Hattı

pembe hayat Psikolojik Danışma Hattı

Pembe Hayat Psikolojik Danışma Hattı nedir?
 

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin Psikolojik Danışmanlık Departmanı altında kurduğumuz Pembe Hayat Psikolojik Danışma Hattı 20 Kasım 2020 Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü’nde hizmet vermeye başladı. Nefret suçu sarmalında yitirdiğimiz tüm transların anısına ve mücadelesine adayarak hayata geçirdiğimiz bu hizmetle umuyoruz ki bir kişi daha eksilmeyeceğiz. Eşitlik Manifestosu’nda da belirttiğimiz üzere herkes translarla eşitleninceye kadar ruh sağlığı alanında da mücadelemizi ve hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.


Pembe Hayat Psikolojik Danışma Hattı hangi alanlarda hizmet veriyor?
 

Psikolojik danışmanlık alabileceğiniz konulardan bazıları:

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği bünyesinde bulunan psikolojik danışman ile salı ve perşembe günleri 12:00 - 18:00 saatleri arasında takip gerektiren durumlarda 10 seans ücretsiz psikolojik danışmanlık sağlamaktadır. Gerekli durumlarda hizmet veren önyargı ve ayrımcılıktan uzak diğer kurumlara ve ruh sağlığı uzmanlarına yönlendirme yapılmaktadır.

Nasıl Ulaşabilirsin?

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği, kendini trans şemsiyesi altında tanımlayan herkese ve LGBİAQ+lara yönelik
Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 12:00-18:00 arasında 0549 100 06 88 numaralı telefon ve psikolojikdanisma@pembehayat.org e-posta adresinden psikolojik destek sağlamaktadır.