Bir transeksüel arkadaşımız daha öldürüldü!

"20 Kasım Nefret cinayetine kurban gitmiş travesti ve transeksüelleri anma günü"ne sayılı günler kalmışken gelen haber hepimizi derinden üzdü. 10 Kasım 2008 Pazartesi gecesi saat 21:00 civarında Etlik’te, arabasının içinde pompalı tüfek ile saldırıya uğrayan Dilek İnce Dışkapı Araştırma Hastanesi’nde 11 Kasım 2008 saat 12.30’da vefat etti.

KAOS GL - 11/11/2008

Barış Sulu - Ankara

Görgü tanığının anlattığına göre; Etlik, İskitler bölgesinde, otomobil içindeyken, arabanın arkasından gelen kurşunla irkildiklerini ve camların kırıldığını belirten görgü tanığı, ardından arabanın yanından şoför koltuğunda bulunan Dilek İnce’nin kafasına ateş açıldığını bildirdi. Kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alınan İnci’nin kafasında 8 adet saçma tespit edildi. Bu da olayın pompalı tüfekle gerçekleştirilmiş olabileceğini doğruluyor. Saldırganların koyu renkli bir araba ile kaçtıkları ve iki kişiden fazla olduğu söyleniyor.

Dilek İnce Eryaman olayları ile ilgili şikâyetçi olan transeksüellerden birisiydi. Eryaman davasında tanık koltuğunda oturmuş ve ifade vermişti. Eryaman sanıkları 17 Ekim 2008’de gerçekleşen duruşmada serbest bırakılmışlardı.

Hepimizin başı sağ olsun…