Sessizliğimin sesi ol!

 KAOS GL - 26 Ocak 2007 

Geçtiğimiz hafta sessiz oturma eylemi başlatan Pembe Hayat Derneği, dün akşam (25 Ocak) bir kez daha Yüksel Caddesi’ndeydi. İnsan Hakları Anıtı önünde toplanan travesti ve transeksüeller yetkililerden seslerini duymalarını istediler. 

 

Mum yakarak sessiz oturma eylemi yapan Pembe Hayat Derneği, eylemin sonunda bir de basın açıklaması düzenledi. Dernek başkanı Buse Kılıçkaya’nın okuduğu metinde geçtiğimiz hafta içinde süren saldırıya da dikkat çekildi. 

Travesti ve transeksüellerin gittiği bir kuaförün kalabalık bir grup tarafından basıldığını söyleyen Kılıçkaya, saldırganların kamerayla görüntü almaya çalıştıklarını ve ellerinde bıçakla travesti ve transeksüellere saldırdıklarını belirtti. 

 

Eylemde “Gaspçılar Ankara’da Devlet Nerede'”, “Burası Texas Değil Ankara”, “Travestiler Burada, Alışın”, “Suç Duyurularımızın Ciddiye Alınmasını İstiyoruz” yazılı dövizler dikkat çekti. 

“Yetkililer bizi dinleyene ve sorunlarımıza çözüm bulana dek her Perşembe günü saat 19.00 da Yüksel Caddesi’nde oturma eylemlerimize devam edeceğiz” diyen Pembe Hayat Derneği’ne Amargi Kadın Kooperatifi, Filmmor, Gacı İstanbul Dergisi, İnsan Hakları Derneği, Kadın Tiyatrosu, Kaos GL, Lambdaistanbul, ÖDP Kadın İnisiyatifi ve Uçan Süpürge destek verdi.