Trans Pride İstanbul, 10.Trans Onur Haftası’nın ve 10. Trans Onur Yürüyüşü’nün Tarihlerini Duyurdu

Trans Pride İstanbul, 10.Trans Onur Haftası’nın ve 10. Trans Onur Yürüyüşü’nün tarihlerini sosyal medya hesabından duyurdu. 17 Haziran'da etkinliklerle başlayacak Trans Onur Haftası, haftanın son günü olan 23 Haziran'da Taksim'de gerçekleştirilecek yürüyüşle sonlanacak. Duyuru metni ise şu şekilde:

“10.Trans Onur Haftası’nın ve 10. Trans Onur Yürüyüşü’nün tarihini açıklıyoruz. Tarihi not et lubunya ve lubunya sevici: 17-23 Haziran.

Ne Erdoğan ne de küçük ortakları, biz transların mücadelesine ve direnişine ket vurabilir! Varlığımızdan ve yaşamlarımızdan bihabermiş gibi davranan ve bizleri yok sayan iktidara karşı direnişimizi sürdürüyoruz. Devletin en alt kademesinden en üst kademesine kadar örgütlenen nefrete karşı mücadele etmeye devam ediyoruz!

Bizler buradayız, gitmiyoruz! Var olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyor ve her yürüyüşümüzün onur yürüyüşü olduğunu bildiriyoruz! Geliyoruz, geçen sene 7 yılın ardından nasıl 9. Trans Onur Yürüyüşü gerçekleştirdiysek şimdi daha gür ve daha yüksek sesle, daha zırıl daha götü başı ayrı oynayan ve daha dönme hallerimizle 10. Trans Onur Yürüyüşü’nü örgütlüyoruz. 17’sinde etkinliklerle başlayacağımız 10. Trans Onur Haftası’nı, haftanın son günü, 23 Haziran’da Taksim’de gerçekleştireceğimiz yürüyüşle sonlandıracağız. Bir kez daha hatırlatıyoruz; hiçbir kuvvet transları, orospuları, lubunyaları ve dönmeleri engelleyemez. Kahkaha at ve ve hazır ol lubunya.

#TranslarGeliyoTayyipKaçmalısın

#1723HazirandaTaksimBizim

#YerVar