Trans Sohbetler’de cinsiyet uyum sürecinde hormon replasman terapisi konuşulacak

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin dokuzuncusunu düzenleyeceği “Trans Sohbetler” buluşması 5 Kasım Pazar günü saat 15:00’de zoom üzerinden yapılacak.

Neler konuşulacak?

Her ayın ilk pazar günü gerçekleşen ve kendini trans ve cinsiyet kimliği çeşitliliği şemsiyesi altında tanımlayan kişilere açık olacak Trans Sohbetler’in dokuzuncu buluşmasında; cinsiyet uyum sürecinde hormon replasman terapisi (HRT) ele alınacak. HRT sürecindeki deneyimler, karşılaşılan durumlar ve süreçteki soru işaretleriyle ilgili konuşularak akran dayanışması üzerinden sorulara yanıtlar aranacak.

Trans Sohbetler; aktarılan deneyim, bilgi akışı, akran desteği ve dayanışması ile transların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlıyor. Oturumları, kolaylaştırıcı olarak Pembe Hayat’ın ruh sağlığı çalışanı koordine edecek. 

Nasıl katılabilirim?

Pembe Hayat Trans Sohbetler’e katılmak ve yer bilgisi için bu linkte yer alan formu doldurabilir, psikolojikdanisma@pembehayat.org’a e-posta gönderebilir ya da psikolojik danışma hattının açık olduğu Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 12:00 - 18:00 saatleri arasında 0549 100 06 88 numaralı telefondan hattı arayabilirsin. Katılım için gerekli olan bilgiler formda belirttiğin e-mail adresi üzerinden seninle paylaşılacak.

Katılım Koşulları:

1. Pembe Hayat Trans Sohbetler’e katılmanız için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

2. Pembe Hayat Trans Sohbetler; trans şemsiyesi ve cinsiyet kimliği çeşitliliği altında kendini tanımlayan kişilere özel ve kapalı bir buluşma olup gözlemci olarak dahi olsa; katılımcının yakınları (aile, akraba, arkadaş vb.) katılamaz.

3. Başvuru formunda belirttiğiniz e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçeceğiz. E-posta adresinizin güncel ve doğru olduğundan lütfen emin olun ve gmail kullanmıyorsanız buluşma tarihi öncesi spam kutunuzu kontrol etmeyi unutmayınız.

 

#transsohbetler